Letní volejbalová liga se rozehraje za několik měsíců, ale už nyní jsou známe termíny! Stále probíhají další přípravy na novou antukovou soutěž.

„Velice nás těší, že došlo k obnovení tzv. Antukové ligy (zaniklé v roce 2013) a že turnaj v Hodslavicích byl opět zařazen do série pěti turnajů nově vzniklé Letní volejbalové ligy. Věříme, že přiláká na našich 8 antukových kurtů ještě více účastníků, než tomu bylo doposud,“ říká prezident volejbalového turnaje v Hodslavicích  Miroslav Vyhlídal.

„Je mi ctí, že se „SVRČÁK“ stal turnajem nově vzniklé Letní volejbalové ligyDřevěnice, Hodslavice a Vranov jsou turnaje s velkou tradicí a perfektní organizací. Loučení s létem v Českých Budějovicích je nový turnaj, který má slušnou šanci stát se dalším tradičním stánkem volejbalu při jeho letní jízdě na antuce. Všichni jsme se rozhodli navzájem spolupracovat v propagaci Letní volejbalové ligy a jednotlivých turnajů. Doufám, že se nám podaří k letním turnajům přivést více mladých volejbalistů, kteří českou specialitu – venkovní volejbal na antuce – nenechají umřít,“ popisuje důvody připojení se k projektu Petr Hodan, ředitel turnaje ve Svrčovci.

Sportovní ředitel Volejbalové Dřevěnice Václav Nidrle dodáva: „Letní volejbalová liga je skvělý nápad. Pevné termíny, společná propagace, výměna kontaktů na týmy, nadstavbové hodnocení nejoblíbenějších tříd, na všech pěti akcích, úzká spolupráce s populárním volejbalovým webem VolleyCountry a v budoucnu i společní silní sponzoři.“

„Těší mě zájem antukových turnajů spojit se dohromady v nový projekt. Ten by měl organizátorům přinést nové možnosti. Počítáme s tím, že v budoucnu se bude dále rozvíjet, říká prezident turnaje Loučení s létem v Č. Budějovicích Jiří Popelka, který společný projekt nastartoval.

Termíny turnajů Letní volejbalové ligy 2019:

Hodslavice             6. – 7. července
Svrčovec                20. – 21. července
Vranovské léto       27. – 28. července
Volejbalová Dřevěnice    10. – 11. srpna
Loučení s létem v Č. B.   31. srpna – 1. září