42. ročník volejbalového turnaje mužů a žen O pohár Splavu – Memoriál Antonína Janečka se uskutečnil 20. a 21. července. Turnaj pořádá volejbalový oddíl SK Volejbal Klatovy ve spolupráci s Obcí Dolany. Letos je tradiční „Svrčák“ součást nově vzniklé Letní volejbalové ligy a je druhým turnajem v pořadí za Hodslavicemi. Následují turnaje na Vranově, v Dřevěnici a v Českých Budějovicích. Více se dovíte na webu „Volejbalovky“ – volejbalovaliga.cz.

Tradičně třetí víkend v červenci se do Svrčovce sjeli volejbalisti a volejbalistky, aby si zde a i nakurtech v Dolanech a v Tajanově zahráli, pokecali, setkali s přáteli, večer se pobavili a ti šťastnější si v neděli pospali a ti méně šťastnější v neděli bojovali o konečné vítězství. Dorazilo celkem 32 týmů – 18 ženských a 14 mužských.
V sobotu přálo pořadatelům počasí. Podařilo se odehrát všechny zápasy ve skupinách a klasické KO mezikolo, do kterého postoupilo 12 týmů v každé kategorii. Ty si to mezi sebou dle určeného klíče rozdali o postup mezi 6 nejlepších, kteří postoupili do neděle. V neděli boje pokračovali ve tříčlenných skupinách, ze kterých vítěz postoupil do finále a druhý do zápasu o třetí místo.
V mužském finále zvítězil tým HOLZTHERM nad týmem VESTEX z Domažlic 2:0 (12, 20). Třetí místo vydřel nestárnoucí KANDAHÁR proti mladíkům hrající za tým HOP výhrou 2:0 (21, 24).
V ženském souboji o 1.místo vyhrály VELKÝ S MALÝMA nad LEMONĎAČKAMA 2:0 (24, 18) a bronzové medaile vybojovaly holky z družstva POČKEJTE CHVÍLI.

Výsledky 42. ročníku svrčovského turnaje:

Muži:
1.HOLZTHERM
2.VESTEX
3.KANDAHÁR
4.HOP
5.RUMÍDCI
6.ŠMELC

Ženy:
1.VELKÝ S MALÝMA
2. LEMONDAČKY
3. POČKEJTE CHVILI
4. KONZERVY
5. NAVONĚNÝ BÍDY
6. BEZ NEDĚLĚ

Na závěr velké poděkování všem, kteří na letošním Svrčáku pomáhali. Třeba lajnovat, pískat, připravovat kurty, sál, uklízet kurty, připravovat občerstvení, hrát muziku, hlásit zápasy… a všem, kteří jste dorazili a udělali tento turnaj tím, co pro vás a i pro mě je. Ještě jednou díky sv. Petrovi za počasí a velké díky mé celé rodině, za toleranci a pomoc.

Těším se na vás příští rok třetí víkend v červenci: 18. – 19.7.2020